top of page

Děti zdarma na hory - offline, za nejčistším vzduchem Jeseníků

Podpořte, prosím, náš nový a unikátní projekt, který vznikl proděláním, pozorováním a zhodnocením vlivu nemoci Covid na naši - hlavně dětskou - populaci.


Zaměřili jsme se na školáky a jejich rodiče. Na návrat k hodnotám. Vypnutí obrazovek a zapnutí "normálních" smyslů človíčka, který se rozvíjí pohybem na čerstvém vzduchu, v kolektivu, pozorováním přírody a vlastní zkušeností.


Chceme využít platformy HitHit.cz a tzv. crowfoundingu, k realizaci projektu, který má být v pilotním startu pro děti ZDARMA.


Chceme, aby se děti dostaly na jednodenní výlet z města na hory a zpět. V komorním kolektivu. Se zkušeným horalem (já, moje žena, nebo teta "jogínka" Janča).


Plán turnusů pro různá města na Moravě a termíny bude uveřejněn ihned po načerpání potřebných finančních prostředků prostřednictvím HitHit.
A jak by bude fungovat?


Po vybrání potřebné částky na prvotní výlety dětí, minimálně první měsíc nebo dva bude vše uplně ZDARMA. Vypíšeme prostřednictvím tohoto blogu a i na stránkách Sherpa Ski School, případně na speciální stránce FB Sherpa, termíny k různým městům. Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Přerov, Litovel , Šternberk atd...


Když rodiče zjistí, že chtějí pro děti naši Sherpa Trek školu z jiného města, stačí ať se tam domluví více dětí a zajedeme pro ně rádi. Do budoucna se nám třeba projekt vyhoupne pro jiné kraje a jiné "kopce", což nám dává smysl.


Vše je živé a je možné, že budeme jezdit každý den, nebo ob den. Vždy v týdnu.

Rodiče budou mít jedinou starost, domluvit se se mnou a přihlásit svoje dítě nebo skupinku dětí na daný termín, tak abychom sladili trasy (o tom později).


Věřím, že ač to zprvu vypadá složitě, je to velmi jednoduché. Děti by měli být po Covidu prokazatelně nějakým dokladem nebo testem. V Případě, že stále bude nutno užívat ve vozidle roušku, měli by mít s sebou.


A dále už je to, o čem píšeme na stránkách projektu.


Vyzvednu děti osobně já, nebo moje žena. VW T5 pro 9 osob s pojištěnými sedáčkami.

Věk dětí není, a přítom je - zdola omezen. Měli by to přece jen být školáci, kterým už dost vadí monitory, umí si zavázat boty a vybavit batoh. :)
Samozřejmě se o ně postaráme jako o vlastní :)

Pokud máte otázky a chcete znát odpovědi, hodně jsem toho napsal pro portál HitHit k projektu, pokud by vás napadla jiná otázka, stačí se nám ozvat.
Proč do "Studánky" a jejího okolí? Možná si řeknete, že to je "nejpropálenějí návštěvní lokalita posledních týdnů". Ano to je možné, ale:

  1. je to lokalita s prokazatelně nejčistším vzduchem v ČR, potažmo v Evropě, a to je důvod, jak léčit plíce od covidu čistým vzduchem.

  2. protože ve všední dny tu bývá perfektní klid a na cestičkách, které možná ani vy neznáte potkáme tak maximálně srnku

Těmito jednodenními výlety dětem znovu umožníme najít sami sebe. Budeme v přírodě (nikoli u monituru), budeme na čerstvém vzduchu v lese a ještě k tomu v horách.


Děti si samy budou znovu rozvíjet vlastní samostatnost, zodpovědnost, sociální komunikaci a další dovednosti. Řeknete si "blbá procházka", možná ano, ale zopakujte si to. Je aktuálně pro jejich zdraví a psychiku něco cenějšího?
55 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page